po10232017

Last update09:26:55 PM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Posvátný synod zasedal

Posvátný synod zasedal

Posvátný synod zasedal

Řádné zasedání Posvátného synodu Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se konalo dne 18. září 2012 v rezidenci olomoucko-brněnského arcibiskupa Simeona v Olomouci. Po modlitbě a požehnání zazpívali přítomní archijerejové Věčnou paměť zesnulému arcibiskupu Jánovi. Hlavním tématem jednání byla otázka přípravy volby nového prešovského arcibiskupa. Z navržených kandidátů Eparchiální radou Prešovské pravoslavné eparchie rozhodl o udělení kanonické způsobilosti k volbě dosavadnímu vikárnímu biskupu komárenskému, správci eparchie Tichonu.

Podle Církevní ústavy má být rozhodnuto o volbě nového biskupa do čtyřiceti dnů, proto Posvátný synod doporučil Eparchiální radě v Prešově uspořádat volební Eparchiální shromáždění v co možná nejbližším termínu do 20. října.
Členové Posvátného synodu se dále zabývali dopisem Bratrstva pravoslavné mládeže Slovenska, týkajícím se kanonického vydání Písma svatého ve slovenštině a dalšími dopisy obsahujícími žádosti o řešení kanonických problémů.
Metropolita Kryštof informoval účastníky zasedání o zřízení kanceláře pro sídlo tiskové agentury v Bratislavě podle usnesení č. 8 posledního církevního sněmu v Prešově.