po06252018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Zahájení nového akademického roku v Prešově

Zahájení nového akademického roku v Prešově

Zahájení nového akademického roku v Prešově

Pravoslavná bohoslovecká fakulta PU v Prešově zahájila nový akademický rok 2012/2013 dne 24. září archijerejskou svatou liturgií s pobožností. Bohoslužby se konaly v seminární kapli svatého Jána Teologa. Sv. liturgii sloužil metropolita Kryštof spolu s arcibiskupem Jurajem, rektorem semináře prof. prot. ThDr. Milanem Gerkou, CSc. a členy pedagogického sboru fakulty. Po jejím ukončení promluvil arcibiskup Juraj a daroval chrámu ikonu svatého Jana Zlatoústého s jeho svatými ostatky. Před závěrečným mnoholetím oslovil členy akademické obce metropolita Kryštof.


Téhož dne dopoledne se konalo slavnostní shromáždění celé fakulty. Hlavní přednášku týkající se aktuálního zaměření a cílů teologické práce na fakultě měl děkan prof. ThDr. Ján Šafin, PhD. K akademické obci také promluvil metropolita Kryštof, správce prešovské eparchie biskup Tichon a michalovsko-košický arcibiskup Juraj.
Studium na Pravoslavné bohoslovecké fakultě PU je rozděleno do dvou oborů: pravoslavná teologie a charitativní sociální práce. Do prvého ročníku bylo v letošním roce přijato 22 studentů do studijního programu pravoslavná teologie a 133 do studijního oboru charitativní sociální práce. Ve všech ročnících a oborech studuje v současnosti 474 posluchačů ze Slovenska, České republiky, Řecka, Ruska a Ukrajiny.