11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Chrám v Táboře byl znovu vysvěcen

Chrám v Táboře byl znovu vysvěcen

Chrám v Táboře byl znovu vysvěcen

Pravoslavný chrám Povýšení svatého kříže v Táboře byl po generální opravě interiéru i exteriéru znovu vysvěcen Jeho Blažeností Kryštofem, arcibiskupem pražským, metropolitou českých zemí a Slovenska v neděli 30. září 2012. Opravy se uskutečnily díky mimořádné péči duchovního správce otce jeremonacha Pachomije (Paďouka) spolu s obětavými členy církevní obce. Po vysvěcení se konala archijerejské Božská liturgie. Spolu s vladykou metropolitou a duchovním správcem ji sloužili také otec okružní protopresbyter jihočeský Mgr. Jan M. Týmal a otec archimandrita Kosma (Büchl), igumen Monastýru Proměnění Páně v Těšově, a otec protodiákon Mgr. Vasil Čerepko, ředitel Nedělní školy svaté Ludmily v Praze.

Na svatém prestolu i po opravě leží památný antimins vysvěcený roku 1947 metropolitou Jelevferijem. V závěru sváteční sv. liturgie zazpívali věřící mnohá léta Věrám, Naděždám, Ljubám a Sofiím, které tento den slavili svůj svátek.
Po bohoslužbách pozval otec Pachomij vzácné hosty na přátelské posezení v kavárně na historickém táborském náměstí. Blahopřejeme otci Pachomiji a táborským věřícím k uskutečnění náročných oprav chrámu a jeho znovu vysvěcení.