11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Svátek svatého Václava v Loučkách

Svátek svatého Václava v Loučkách

Svátek svatého Václava v Loučkách

Svátek svatého Václava podle juliánského kalendáře oslavil ženských monastýr v Loučkách u Karlových Varů ve čtvrtek 11. října 2012. Archijerejskou sv. liturgii sloužil metropolita Kryštof spolu s archimandrity Kosmou a Feofanem, igumenem Onufrijem, prot. Mgr. Olegem Machněvem a presbyterem Ing. Igorem Efremushkinem. Spolu protodiákonem Mgr. Vasilem Čerepkem se sv. liturgie účastnil také protodiákon Andrej Kilin z Estonska. Vladyka metropolita se rozhodl toho dne věnovat monastýru část ostatků ctihodného Hermana Aljašského, který podobně jako svatý Václav v 11. století, musel na Aljašce řešit problém liturgického vína a čisté pšenice k pečení prosfor.

Vladyka metropolita ve své promluvě podtrhl neobyčejnou lásku, již choval svatý Václav k bohoslužbám.

Dále připomněl hloubku pokání, kterou prošel bratrovrah kníže Boleslav, na jehož základě byl opět přijat do obecenství církve Kristovy.

Slavnostní bohoslužby byly ukončeny slavoslovím, které přednesl protodiákon Andrej v citlivém doprovodu zpěváků z chrámu svatého Petra a Pavla v Karlových Varech. Sestry monastýru vedené matkou igumenou Valentynou královsky pohostily všechny poutníky v monastýrské jídelně. Mnohá a blahá léta matce igumeně a sestrám v Monastýru svatého Václava a Ludmily v Loučkách k chrámovému svátku!