11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Sedmé výročí zesnutí metropolity Nikolaje

Sedmé výročí zesnutí metropolity Nikolaje

Pravoslavná církev

Sedmé výročí zesnutí Jeho Blaženosti Nikolaje, arcibiskupa prešovského, metropolity českých zemí a Slovenska, si připomenuli duchovní a věřící ve středu 30. ledna 2013 v katedrálním chrámu svatého Alexandra Něvského v Prešově. Archijerejskou sv. liturgii se zaupokojnou ektenií za zesnulého sloužil metropolita Kryštof spolu s rektorem kněžského semináře a tajemníkem Posvátného synodu o. prof. prot. ThDr. Milanem Gerkou, CSc. a duchovními prof. prot. ThDr. Peterem Kormaníkem, PhD., prot. Mgr. Rastislavem Gerkou, spirituálem semináře prot. Mgr. Dimitrijem Pastierem, protodiákonem o. ThDr. Jánem Husárem, PhD., proděkanem PBF PU v Prešově, a místním diákonem o. Peterem.Polakovičem. Vladyka arcibiskup Rastislav se modlil ten den ve své rezidenci z důvodu náhlého vážného onemocnění.
Vladyka metropolita ve své promluvě vyzdvihl význam duchovního dědictví metropolity Nikolaje, které spočívalo v neochvějné pravoslavné víře a v lásce ke své rodné pravoslavné církvi.

Po bohoslužbách šli duchovní a věřící v průvodu z chrámu do krypty, ve které byl vladyka Nikolaj před sedmi lety pohřben. Po položení věnců se za zesnulého metropolitu Nikolaje pomodlili parastas. Věčná paměť vladykovi Nikolaji!!

metropolita Kryštof