11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Stojí za atentátem na vladyku Kryštofa boj o miliardu z restitucí?

Stojí za atentátem na vladyku Kryštofa boj o miliardu z restitucí?

Vladyka pravoslavné církve v Čechách a na Slovensku Kryštof se stal obětí „atentátu“ který nejspíše mohli spoluorganizovat někteří z církevních představitelů Pravoslavné církve a důvodem může být boj o využití víc jak miliardy korun z církevních restitucí.

Počátkem dubna TV NOVA odvysílala reportáž, v niž vladyku pravoslavné církve v České republice Kryštofa obvinila z mimomanželského poměru s jednou z věřících členek pravoslavné církve a dalších sexuálních vztahů. Jenže jak se ukazuje, stala se TV NOVA cílem kampaně, jenž za pomoci falešných a zmanipulovaných faktů se snažila o odstranění nejspíše některým představitelům pravoslavné církve nepohodlného vladyky Krištofa.

Osoba Xenie R. jenž byla iniciátorkou stížnosti interpretovanou TV NOVA jako obvinění z mimomanželského poměru zaslal Posvátnému synodu pravoslavné církve dva dopisy, kde nejen odvolává svou stížnost, ale poukazuje i na to, že byla k lživým obviněním vůči vladykovi Kryštofovi donucena metropolitním správcem olomoucko-brněnským arcibiskupem Simoenem.
Redakci Shekel.cz se podařilo získat úředně ověřené originály obou stížnosti paní Xenie Posvátnému synodu pravoslavné církve. Zde je po zakrytí osobních údajů nabízíme k nahlédnutí (dokument 1) a (dokument 2). Obsahuji popis celé kauzy z pohledu paní Xenie R. včetně obvinění vůči představitelům pravoslavné církve, kteří měli „atentát“ na vladyku Kryštofa organizovat. Podle Xenie R. byl atentát zorganizován metropolitním správcem olomoucko-brněnským arcibiskupem Simoenonem a Evženem Freimannem, který i sestavil text obviňující vladyku Kryštofa před Posvátným synodem pravoslavné církve.

Druhý dopis paní Xenie R. ukazuje na to, že se někteří duchovní pravoslavné církve pokusili bránit v očištění vladyky Kryštofa z falešných obvinění o mimomanželském sexuálním poměru a to včetně manžela paní Xenie R., který je duchovním pravoslavné církve. Sama paní Xenie R. v tomto druhém dopise Posvátnému synodu pravoslavné církve poukazuje na lži a manipulace svého manžela ve prospěch „atentátníku“ na vladyku Kryštofa. Současně poukazuje na to, že došlo i k nedodržení slova daného pravoslavným věřícím metropolitním správcem olomoucko-brněnským arcibiskupem Simoenem.

Bude jistě zajímavé sledovat jakým směrem se cela kauza bude ubírat a jak se zachová Posvátný synod pravoslavné církve, jestli napraví způsobené chyby a navrátí vladyku Kryštofa zpět do jeho úřadu z něhož byl „atentátem“ donucen odejít nebo jestli „posvětí“ využít lží a podvodů k ovládnutí církevních struktur.

Neboť jak se proslýchá mezi pravoslavnými věřícími, že vladyka Kryštof vyvolal nevoli některých frakcí v rámci pravoslavné církve tím, že nehodlal ponechat víc jak miliardu korun získaných v církevních restitucích na pospas neprůhlednému využití úzkou skupinou duchovních, ale požadoval transparentní využití na projekty pro potřeby všech věřících – kněží i laiků, a to se mu nejspíše stalo osudným.

Lukáš Lhoťan, www.parlamentnilisty.cz