11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Paní Helena Křepelková zveřejňuje svoje stanovisko

Paní Helena Křepelková zveřejňuje svoje stanovisko

Přijďte všichni v pátek do Brna, v 18.00 v chrámu zahajuje partiarcha liturgii, pak jde do hotelu Internacionál. Nemůže nás odmítnout, ani náš společný hlas.

Přijedeme všichni do Mikulčic a budeme se dovolávat návratu metropolity Christofora. Nedejme se zastrašovat a vydírat partou prolhaných, zamindrákovaných, moci a peněz chtivých samozvanců. Hlas tisíců pravoslavných věřících má větší váhu, než takový pseudo-synod. Moji prarodiče stáli po boku Gorazda novomučedníka, když se u nás Pravoslavná církev a Cyrilo-Metodějská tradice po vzniku samostatné republiky obnovovala. Prarodiče a maminka i strýc stavěli spolu s archimandritou Kolomackým chrám na počátku války, archimandrita u nich bydlel. Moje maminka je nositelkou řádu Sv. Cyrila a Metoděje za celoživotní péči o chrám, který olomoučtí "otcové" věnovali Národnímu výboru, aby tam nemuseli sloužit a metropolita Christofor, v roli tehdejšího biskupa Olomoucko-brněnského, jej vydobyl zpět pro církev. Mně a mé mamince (za necelý rok oslaví 90 let), nikdo nebude nadávat ve zprávách na internetu, že nejsme dostatečně pravoslavní nebo informovaní, nebo nám předhazovat lži a pomluvy. Roman Hrdý, alias Jáchym, mne pomluvami bez důkazu v mailech i osobně zahlcoval dlouho před tím, než to svinstvo vypuklo. Ale moje jediná odpověď vždy byla - máte důkaz? Nemáte, tak mlčte.

Nejsem církevní zaměstnanec, nikdo mne nemůže vyhodit z práce za to, že řeknu svůj názor. A k patriarchovi se taky dostanu, tlumočníka naštěstí nepotřebuji. Tak se taky nebojte a jednejte, dokud není pozdě.

Helena Křepelková, 23-05-2013