11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Dopis vladykovi Rostislavovi

Dopis vladykovi Rostislavovi

Vaše Vysokopřeosvícenost Vladyko Rostislave,

píšou Vám bývalí absolventi naší milované Prešovské fakulty a pravoslavní věřící. Velice jsme znepokojeni současnou situací v naší Církvi. Ostatně, znechucenost i těch věřících, kteří vám zde nepíšou, jste sám poznal v Mikulčicích. Věřte že deštivé počasí v tom sehrálo jen pramalou roli, lidi k vám nepřišli na protest.

Vladyko, my víme co s lidmi dělá moc a kariérizmus.

Když Vás světil vladyka Kryštof, těšili jsme se že přišel poctivý a slušný člověk, který má před sebou dlouhý život. Tak o Vás vladyka ještě teď mluví na fakultě. Všichni potají doufají že alespoň Vy se zachováte čestně a dáte přednost dlouhodobému duchovnímu řešení před krátkodobým materiálním. Málokdo Vám to řekne do očí, lidé z Církve mají strach, ale všichni Vás v těchto dnech pozorují, na čí stranu se přikláníte. Víme, že to je pro Vás nelehký úkol a také víme, pod jakým tlakem se nacházíte, ale v životě přicházejí vedoucím lidem situace, podle jejichž správnosti řešení jsou tito lidé potom souzeni po celý život a jejichž činy zůstávají v paměti budoucích pokolení.

My vám píšeme proto, že ještě věříme ve Vaši moudrost a spravedlnost. Naši pravoslavní věřící už dávno nejsou jen nevzdělané babičky a dědečkové z vesnic. My všichni - vy biskupové i my ostatní - dobře víme o co se tu hraje. Důvěryhodnost pravoslaví v českých zemích a na Slovensku nelze obětovat ve prospěch osobního zájmu několika lidí.

Proto Vás prosíme,abyste se zachoval jako poctivý a slušný člověk, jako chlap.Uvědomte si, že pokud dnes ustoupíte, může Vás v budoucnu od stejných lidí, pokud se nestanete jedním z nich, čekat podobné překvapení, které nyní prožívá vladyka Kryštof.

Prosíme Vás o očistění jména Radima Pulce.

Mgr. Valentina Matůšová, Mgr. Oleg Nikulin, Bc. Irina Spurná, Ing. Vladimir Kaliničenko, Ing. Ludmila Kaliničenko, Ing. Bohuslav Kamarád, Ing. Jana Kamarádová, Mgr. Irina Zálišová, Ing. Zdenek Záliš, Ing. Nadežda Chochlová