11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Dopis rozhořčeného věřícího

Dopis rozhořčeného věřícího

Názor člověka, který je totálně znechucen situací v dnešní pravoslavné církvi v českých zemích a Slovensku z toho, kam daleko došla zvůle dnešních pravoslavných biskupů, kteří nemají nic společného s pokorou, láskou, a ochranou křesťanské víry. Podle nich samotných jen oni jsou ti spravedliví a ostatní je bezmezně musí poslouchat.

Vážení páni biskupové a arcibiskupové, říkáte o sobě, že jste pravoslavní, ale vůbec nechápete, o co jde.
Jste zaslepení vlastní sebestředností. Nejde o Kryštofovy vrcholné funkce, ale o jeho osobní důstojnost a čest. Jde o základní lidská práva. Máte před sebou člověka z masa a kostí, ale vy vidíte jen to křeslo  pražského arcibiskupa a metropolity.

Dnešní vedení pravoslavné církve odpírá člověku Radimovi Pulcovi možnost se očistit, protože na něj nabaluje neustále nová obvinění a hrozí mu, že se nesmí bránit, že musí mlčet, aby si ještě víc neublížil, protože by to bylo údajně nekanonické. Kde je křesťanská láska, kde je odpuštění, kde je lidskost?

Místo Ježíšova učení tu vidíme okolo sebe i na internetu jen zášť, urážky, posměšky, sprostá slova, zkrátka hnusný boj malé skupiny lidí o koryto, kteří likvidují svého bývalého hlavního pastýře. Bez ohledu na to, i kdyby něco z těch bizarních obvinění Radim Pulec skutečně udělal, tak tohle mravně uvědomělí lidé
nedělají, a už vůbec ne věřící křesťané. To, co před zrakem veřejnosti předvádíte, je zvrácená šáríatská
pomsta za činy, které se možná ani nestaly.

V jedné z tiskových zpráv vašeho posvátného synodu jste napsali, že vladyka Kryštof má od vás laskavě udělenou svobodu pohybu a může přednášet na fakultě. Ještě to tak. To si vážně myslíte, že v 21.století dáváte právě vy svobodnému občanovi milostivou možnost se svobodně pohybovat a povolení přednášet na fakultě veřejné vysoké školy? Vy si myslíte, že jste nad občanskými zákony? Vám patří veřejné vysoké školy? Kdo z vás je rektor nebo děkan fakulty? Vy si myslíte, že když na někoho uděláte bububu, tak se vás lidé budou bát, že je bez světského soudu zavřete do domácího vězení podobně, jako ten rakouský úchyl, který ve sklepě držel Nataschu Kampuschovou? Vy si myslíte, že když se ten váš zdiskreditovaný synod pod vedením Marka Krupicy, kterého jste si dokonce učinili statutárním  zástupcem celé pravoslavné církve v České republice, na něčem usnese, tak právní řád a Policie České a Slovenské republiky sklopí uši podobně jako to udělal Pilát před Sanhedrinem?

Jste lidští šmejdi, porušujete a využíváte svoje vlastní kánony a svoje vlastní církevní právo, jak se vám to hodí. Stejně jako před dvěma tisíci lety Farizeové. Spustili jste se svými poskoky zkrachovalými politiky a pochybnými docenty mediální kampaň o milenkách a dětech na počátku vašeho vlastního svátku velikonočního půstu. Vy jste v těžkém hříchu otevřeli světská média, aby pod jejich tlakem vladyka  Kryštof odstoupil. A teď, když jste Kryštofova jakoby dobrovolného odstoupení dosáhli, tak máte plnou hubu Boha a svaté víry, jen abyste se udrželi u svých koryt a vysokých klobouků a nebo si zahojili vlastní hříchy. Vy o sobě druhým lidem vytrubujete, že jste pravoslavní křesťané, jakobyste byli ti nejdokonalejší a vyvolení lidé na Zemi, lidé vznešení, osvícení, blažení a svatí, jak sami sebe nazýváte. Nejste však nic, jste jen šašci, kteří si hrají na spásu lidstva, ale ve skutečnosti dělají ostudu celému křesťanství.

Říkáte, že v Boha věříte a že jeho zákony plníte. Cítili jste ale někdy na sobě jeho skutečnou přítomnost?

Vy kašlete na to, jak se choval Ježíš Kristus ke svým bližním včetně zločinců. Páni biskupové, Bůh ústy Ježíše Krista řekl: "A proto všechno, co chcete, aby lidé dělali vám, stejně i vy dělejte jim, neboť v tom je celý zákon i proroci." Nějak jste na to zapomněli, vaše nejvyšší vysokopřeosvícenosti.

Zdroj: Parlamentnilisty.cz