po06252018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Prohlášení doc. Ing. Vojtěcha Merunky, Ph.D. ke lžím na webu pravoslavnacirkev.cz

Prohlášení doc. Ing. Vojtěcha Merunky, Ph.D. ke lžím na webu pravoslavnacirkev.cz

Jaroslav Šuvarský - informátor a agent STB

Vážení a důstojí otcové, milí přátelé z pravoslavné církve,

nezaložil jsem a také ani nejsem členem Asociace pravoslavných křesťanů, jak o mně píší webové stránky (www.pravoslavnacirkev.cz) spravované váženým panem ThDr. Jaroslavem Šuvarským, PhD. Vnitřní strukturu této asociace neznám a nijak se nepodílím na její činnosti. O této asociaci jsem se dozvěděl z včerejšího článku v Parlamentních Listech, ve kterém také vystupuji, protože jsem byl panem redaktorem Parlamentních Listů tázán na naši petici. Lež napsaná na Vašem webu je jen důkazem manipulací, které se již tři měsíce mezi Vámi dějí v souvislosti s abdikací vladyky Kryštofa. Někteří lidé v pražském vedení pravoslavné církve mi zřejmě přisuzují magické schopnosti a představují si, že jsem organizátorem všech jejich problémů a proto mě cestou veřejného webu záměrně démonizují. Můj podíl v případu vladyky Kryštofa je však dostatečně známý. Byl to server www.christofor.cz a spolupráce na petici za jeho návrat, která skončila. Tím také skončila veškerá moje aktivita.

Dále prohlašuji, že se nenechám vyprovokovat k reakci na hrubé útoky v internetových diskuzích, které o mně, členech petičního výboru, vladykovi Kryštofovi a některých dalších osobách v anonymech píší různí lidé, kteří jsou velmi pravděpodobně vedeny z pravoslavné církve. Jsem z projevů těchto lidí velmi zklamán. Kromě toho Váš web tyto sprosté útoky lživě překrucuje jako moje útoky proti Vám. 

Na závěr Vám chci vysvětlit, proč jsem se jako neorganizovaný člen pravoslavné církve (který si ponechal svůj od narození římskokatolický křest a kvůli kterému jsem také očerňován) zapojil do pomoci za vladyku Kryštofa:

Důstojní otcové, kdyby věci, které se v dubnu staly, zůstaly ukryté uvnitř pravoslavné církve, tak bych se jen velmi podivil, co všechno je v české pravoslavné církvi možné, ale na veřejnosti bych neřekl ani popel. Jenomže to se nestalo. Veřejnost byla v době Posvátného půstu plánovitě masírovaná brutální medializací tohoto případu 2. dubna v TV NOVA a v bulvárním tisku lidmi, které dobře znáte, protože jsou mezi Vámi. Ale nerozhodl jsem se hned pomáhat panu Radimu Pulcovi, kterého osobně znám mnoho let. Přesvědčil mě až šokující vývoj návazných událostí v průběhu celého měsíce dubna. Jak víte, my jsme petici založili až 20. dubna a podpisy jsme začali sbírat ještě později až v květnu.

Důstojní otcové, toto prohlášení činím svobodně a z vlastní vůle. Můžete se na mě kdykoliv obrátit, pokud Vám toto prohlášení nebude stačit. Budu Vám také vděčný, pokud toto moje prohlášení budete dále šířit.

v Kristu
Vojtěch Merunka, Praha 13.7.2013.
________________________________________
doc. Ing. Vojtěch Merunka, Ph.D.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Linked-in: Vojtěch Merunka
________________________________________

Poznámka redakce:

Kdo je Jaroslav Šuvarský ? Dlouholetý spolupracovník STB!!!

Zdroj: Wikipedie

Šuvarský je evidován jako agent StB, ev. č. 2019, 201988, s krycím jménem ASPIRANT. J. Šuvarský krycím názvem "Aspirant" byl dlouholetým informátorem a agentem Státní bezpečnosti (STB). Aktivně udával od 6. září 1966 do roku 1989 (více než 23 let) Správě kontrarozvědky pro boj s vnitřním nepřítelem. Tato správa využívala udavačů především k boji proti "vnitřnímu nepříteli", tedy převážně k vrstvě občanů vystupujících proti komunistickému režimu.

Z médií:

Lidé s podivnou minulostí, StB a údajné finanční machinace

V případu také figurují lidé s podivnou minulostí. Jedná se především o Jaroslava Šuvarského, což je představený a duchovní správce pražské katedrály sv. Cyrila a Metoděje. Šuvarský je zmiňován rovněž jako jeden z ústředních aktérů možného spiknutí vůči Kryštofovi. Hovoří se i o Šuvarského dlouholeté spolupráci s StB a jeho pozdějším podezřelým finančním machinacím v rámci církve: „Za Vašeho vedení lze nalézt na Úřadu eparchiální rady i poklesky finanční. A i za ty jste právě Vy osobně odpovědný. Tyto finanční machinace jsou doložitelné a i za ně si zasloužíte okamžitého odvolání z funkce. Domnívám se, že i finanční policie by měla při zkoumání vaší činnosti v posledních letech spoustu zajímavé práce. Bylo by třeba vysvětlit i celou řadu poklesků, které souvisí s delikty majetkovými. Jak je to například s bytem kněze katedrály a kam se poděly pražské byty, které byly v majetku církve. V majetku koho teď právě jsou a za kolik byly prodány?“ uvádí ve svém otevřeném anonymním dopise duchovního pražské pravoslavné eparchie.
A dále píše: „Proč se služební auta nakupují, a potom, a za jakou cenu, se prodávají. A komu! Jaký je počet pravoslavných chrámů a farských budov z majetku církve, které jste získal Vy osobně za dobu Vaší „vlády“ nad Pravoslavnou církví! A zůstaňme ještě v Praze. Památník atentátníků, hrdinů československého odboje pod katedrálou jste nechal zbudovat, aby se stal zdrojem výtečných příjmů Vás osobně a členů Vaší rodiny,“ je psáno v dopise, který má redakce k dispozici.

Zdroj: PL