11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Za Pravoslavnou církev může komunikovat pravděpodobně pouze dlouholetý spolupracovník, informátor a agent STB kněz Jaroslav Šuvarský!

Za Pravoslavnou církev může komunikovat pravděpodobně pouze dlouholetý spolupracovník, informátor a agent STB kněz Jaroslav Šuvarský!

Nejstarší, nejkvalitnější a obsahově nedosažitelné pravoslavné webové stránky resp. jejich autor protojerej Jan Baudiš se musel dne 14. července 2013 veřejně na svém blogu, který je několik let beze změny nazván "Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv. Určeno pro osvětu a misii." distancovat od Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku.

Znění prohlášení:

Ambon je osobním weblogem nikoliv oficiální stránkou církve

Prohlášení
Byl jsem požádán, abych distancoval tuto webovou stránku od Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, což tímto činím.
Tento weblog není oficiální publikací této církve a netlumočí stanoviska jejích orgánů. Je to soukromý web.
prot. Jan Baudiš

Poznámka ke článku ze dne 5.8.2013. Autorem tohoto článku není protojerej Jan Baudiš. Naše redakce v tomto článku pouze otiskla jeho prohlášení z jeho blogu (proto je psáno kurzívou). Protojerej J. Baudiš nebyl naší redakcí kontaktován, není autorem ani iniciátorem článku a už vůbec ne zdrojem uvedených informací. Protojereji J. Baudišovi se naše redakce omlouvá za způsobené nepříjemnosti vzniklé u nepozorných "čtenářů", kteří ho mylně považovali za autora tohoto článku.

Necháme zcela na Vašem rozhodnutí, Vážení čtenáři, zda budete více věřit informacím z objektivních zdrojů, které informují o pravoslaví desítky let např.: www.ambon.or.czwww.pravoslavi.cz, www.orthodoxia.cz, www.ikonapress.info nebo lžím několika jedinců, kteří zosnovali spiknutí proti vladykovi Kryštofovi za účelem, aby ovládli církev a dostali se tak k miliardě korun, které má církev získat od státu.

 

Kdo je Jaroslav Šuvarský ? Dlouholetý spolupracovník STB!!!

Zdroj: Wikipedie

Šuvarský je evidován jako agent StB, ev. č. 2019, 201988, s krycím jménem ASPIRANT. J. Šuvarský krycím názvem "Aspirant" byl dlouholetým informátorem a agentem Státní bezpečnosti (STB). Aktivně udával od 6. září 1966 do roku 1989 (více než 23 let) Správě kontrarozvědky pro boj s vnitřním nepřítelem. Tato správa využívala udavačů především k boji proti "vnitřnímu nepříteli", tedy převážně k vrstvě občanů vystupujících proti komunistickému režimu.

Z médií:

Lidé s podivnou minulostí, StB a údajné finanční machinace

V případu také figurují lidé s podivnou minulostí. Jedná se především o Jaroslava Šuvarského, což je představený a duchovní správce pražské katedrály sv. Cyrila a Metoděje. Šuvarský je zmiňován rovněž jako jeden z ústředních aktérů možného spiknutí vůči Kryštofovi. Hovoří se i o Šuvarského dlouholeté spolupráci s StB a jeho pozdějším podezřelým finančním machinacím v rámci církve: „Za Vašeho vedení lze nalézt na Úřadu eparchiální rady i poklesky finanční. A i za ty jste právě Vy osobně odpovědný. Tyto finanční machinace jsou doložitelné a i za ně si zasloužíte okamžitého odvolání z funkce. Domnívám se, že i finanční policie by měla při zkoumání vaší činnosti v posledních letech spoustu zajímavé práce. Bylo by třeba vysvětlit i celou řadu poklesků, které souvisí s delikty majetkovými. Jak je to například s bytem kněze katedrály a kam se poděly pražské byty, které byly v majetku církve. V majetku koho teď právě jsou a za kolik byly prodány?“ uvádí ve svém otevřeném anonymním dopise duchovního pražské pravoslavné eparchie.
A dále píše: „Proč se služební auta nakupují, a potom, a za jakou cenu, se prodávají. A komu! Jaký je počet pravoslavných chrámů a farských budov z majetku církve, které jste získal Vy osobně za dobu Vaší „vlády“ nad Pravoslavnou církví! A zůstaňme ještě v Praze. Památník atentátníků, hrdinů československého odboje pod katedrálou jste nechal zbudovat, aby se stal zdrojem výtečných příjmů Vás osobně a členů Vaší rodiny,“ je psáno v dopise, který má redakce k dispozici.

Zdroj: PL

Roman Wimmer