so11172018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Vše nasvědčuje spiknutí. Bývalí agenti STB na scéně.

Vše nasvědčuje spiknutí. Bývalí agenti STB na scéně.

Jaroslav Šuvarský spolupracovník STB

Aktualizace ze dne 15. 10. 2013. Nové důkazy o Šuvarského spolupráci s StB.

Nový dokument z Archivu bezpečnostních složek tak potvrzuje názor většiny věřících, že se v minulých měsících pravděpodobně odehrálo dlouhodobě připravované spiknutí proti vladykovi Kryštofovi.Kněz J. Šuvarský a kandidát na arcibiskupa M. Dandár byli zaregistrováni Státní bezpečností (STB) ve stejný den v roce 1966!!! Michal Dandár po srpnových událostech a necelých dvou letech dne 14.7.1968 ukončil spolupráci s STB (archív MV 626592) narozdíl od agenta StB J.Šuvarského, který nepřetržitě udával až do roku 1989 (aktualizováno). Jenom náhoda nebo se velmi dobře znají?

O kandidátovi na pražského arcibiskupa M. Dandárovi jsme až do volby mnoho nevěděli. I proto bylo pro nás překvapením, že byl eparchiální radou navržen na funkci pražského arcibiskupa. Domnívali jsme se, že jeho počínání v jurisdikci Ruské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu v Německu bylo natolik přínosné, že jeho nominace byla zasloužená. Na základě nového zjištění se však jeho účast ve volbě může jevit ve zcela novém světle. Knězi Michalu Dandárovi zřejmě pomohla k nominaci na pražského arcibiskupa i známost s dlouholetým spolupracovníkem STB Jaroslavem Šuvarským.

Pojďme se nyní podívat na nezpochybnitelná fakta:

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Archiv bezpečnostních složek

Co z archívního dokumentu zjistíme? Oba dlouholetí spolupracovníci STB byli registrováni ve stejný den!!! Je to náhoda? Jak dlouho se znají? Proč byl M. Dandár navržen na pražského arcibiskupa? Proč se konalo při volbě i vynucené čtvrté kolo? Komu by prospělo, aby byl bývalý spolupracovník STB pražským arcibiskupem? A další otázky se nabízejí…

Když jsme již dříve upozorňovali na nekompetentnost eparchiální rady, která schválila do voleb na pražského arcibiskupa bývalého spolupracovníka STB společně s neoblíbeným knězem M. Krupicou, nenapadlo nás, že na rozhodování rady může mít vliv také její ředitel, dlouholetý agent STB kněz J. Šuvarský. Bylo by nespravedlivé nikoho obvinit (a také jsme to neučinili), že z pozice ředitele zasahuje do rozhodování členů rady, kteří mají hájit zájmy všech věřících a církevních obcí. Každý si může na základě výše uvedených informací domyslet, jak to asi nyní při hlasování rady Pražské pravoslavné eparchie probíhá…

Jak si lze představit spiknutí s využitím zkušeností agentů STB?

Třeba následovně. Naprosto lživé obvinění, křiví svědkové a domluvená televizní reportáž načasovaná před zasedáním Posvátného synodu. A především. Znalost dobrého srdce, chování a postojů vladyky Kryštofa. Všichni věřící a duchovní v pravoslavné církvi věděli a vědí, že vladyka Kryštof by pro blaho pravoslavné církve udělal cokoliv. Bylo jim jasné, že zinscenovaný mediální skandál a falešná svědectví budou stačit, aby vladyka pro dobré jméno církve abdikoval. Lež, pomluvy a bulvár – to byla strategie jak se zbavit oblíbeného vladyky Kryštofa.

A co dál?

Zbavit se všech nepohodlných. Zastrašovat. Rychle a bez voleb dosadit vlastní přisluhovače do funkcí. Šířit lži a pomluvy. Odvolávat neposlušné. Odpoutávat pozornost a dělat ze sebe mučedníky. Je vidět, že zkušenosti získané při spolupráci s STB se výborně hodí. Bohudík pravoslavní věřící nejsou nevzdělanci, aby tuto estébáckou hru neprokoukli.

A především. Neustále opakovat, že existují další obvinění proti vladykovi Kryštofovi. Že je však nikdo nikdy neviděl ani neslyšel? Ano. Neviděl ani neslyšel. Kdyby totiž nějaká pravdivá obvinění existovala, tak by je již „mocichtiví“ dávno s radostí a velkým humbukem za přispění domluvených médií zveřejnili.

Co je však jednoznačně prokázáno.

V řídící funkci současného vedení PPE pracuje bývalý spolupracovník STB kněz J. Šuvarský!!! A v čele pražského arcibiskupství mohl stanout jeho blízký kolega agent STB kněz M. Dandár!

Je velmi překvapující, že současní hlavní představitelé pravoslavné církve tolerují u vrcholných „funkcionářů“ spolupráci se Státní bezpečností? Vladyka Kryštof po bulvárním útoku vzápětí odstoupil (pozn. nikdy však nezavrhl svůj návrat do čela církve), aby mohl očistit své jméno a nepoškozoval pravoslavnou církve. Věděl, že obvinění jsou lživá a přesto odstoupil. A na druhé straně. Po zveřejnění informací o spolupráci J. Šuvarského a M. Dandára s STB? Ticho po pěšině. Také se nestačíte divit? Nebo snad bývalí „agenti-kněží“ získali nějaké tajné informace, kterých se stávající osoby ve vedení pravoslavné církve obávají?

Motto: „ Kdo jednou udal svého přítele, tak udá i podruhé, i po třetí… a pak se již nezastaví před ničím.“

A co bývalý agent STB Jaroslav Šuvarský?

Nejspíš bude všem na potkání tvrdit, že byl „hodný“ agent, nikdy nikomu neublížil a v konečném důsledku se nakonec dozvíme, že jako agent STB vlastně mnoho lidem pomohl! Nebo. Nebyl on vlastně bojovník proti režimu, který chtěl STB zevnitř „zničit a rozložit“ stejně tak jako jeden současný senátor? Obehrané písničky všech udavačů Státní bezpečnosti. Báchorky pro hlupáky. Realita byla zcela jiná. Zničené životy mnoha lidí výměnou za osobní prospěch udavače.

Úzká skupina včetně bývalých agentů STB společně s jejich přisluhovači (pozn. očekávají pro sebe do budoucna kariérní výhody) se chce za každou cenu dostat do vedení církve, aby následně mohla „spravovat“ miliardu korun. Proč se o funkce ve vedení církve neucházeli dříve? Odpověď je jednoduchá. Protože v posledních letech v pravoslavné církvi žádné peníze nebyly!!! Pouze každodenní práce a starost o to, kde finance sehnat, aby se mohla církev vůbec fungovat.

Nyní jsou peníze od státu na cestě a estebácké metody vypluly na povrch a nesmazatelně poznamenaly církevní život. Namísto šíření radostné zvěsti Evangelia se česká společnost od dnešní pravoslavné církve už půl roku dovídá o sexuálních skandálech, účetních podvodech a v posledních dnech dokonce o vypálených autech a popelnicích a vyhrožování smrtí. Jak to, že odbor církví Ministerstva kultury to nezajímá a nechává o penězích z církevních restitucí rozhodovat agenty předlistopadových tajných služeb.

Drtivá většina věřících si proto stále přeje návrat vladyky Kryštofa zpět do funkce pražského arcibiskupa a metropolity Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku. Tisíce věřících se ve velmi krátké době podepsalo pod petici za jeho návrat.

Hlas většiny věřících je velmi silný a jednoznačný. Žádné nové volby! Požádejte vladyku Kryštofa, ať se vrátí do čela církve!

Roman Wimmer
šéfredaktor časopisu Ikona