11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Otřesné! Kněz Krupica uráží arcibiskupa Simeona!

Otřesné! Kněz Krupica uráží arcibiskupa Simeona!

Současná situace v pravoslavné církvi je opravdu tragická. Kněz M. Krupica, dočasný správce pražské eparchie uráží metropolitního správce a arcibiskupa olomoucko-brněnského vladyku Simeona!

Správce M. Krupica společně s bývalým agentem STB J. Šuvarským již několik měsíců provádí personální čistky a zbavují se všech, kteří žádají návrat vladyky Kryštofa zpět do čela církve. Připravují si tak cestu ke snadné volbě z „jejich“ kandidátů kněze E. Raptsuna nebo arcibiskupa Juraje, kteří od počátku patří k úzké skupince iniciátorům spiknutí proti vladykovi Kryštofovi.

Arcibiskup Simeon jako současná hlava církve napsal dočasnému správci pražské eparchii M. Krupicovi dopis, ve kterém mu vytýká některé chyby, kterých se dopustil ve funkci správce pražské eparchie.

Jak odpověděl kněz M. Krupica na výtky od arcibiskupa Simeona?

Nadutě! Arogantně! Frajersky!

Citujeme z odpovědi:

„Asi těžko, viďte. Jistě ne ve stavu progredující senility, již jsme pozorovali ve čtvrtek a pátek při zasedáních MR a ER.“

Stěží pochopit, že takto odpověďěl kněz. Vysmívá se staršímu člověku, tím že trpí senilitou? I ten poslední nenapravitelný zlodějíček má v sobě zakořeněnou úctu ke starším lidem.

A citujeme poslední Krupicovo větu:

„Již bez úcty, archim. Marek“

Také nevěříte vlastním očím? Bohužel je to pravda. Takto ukončil dopis kněz M. Krupica.

To je příklad nejhrubější neúcty k představenému arcibiskupovi.

Věřící a duchovní jsou pobouření.

Několikaměsíční působení dvojice Šuvarský-Krupica v čele PPE je hrůzostrašné a nesmazatelně poznamenalo duchovní život v pražské eparchii. Dnes už je navýsost jasné, že se v dubnu odehrálo pod taktovkou bývalých agentů STB spiknutí proti vladykovi Kryštofovi postavené na lživých obviněních a křivých svědectvích, za účelem ovládnutí církve, a tím i miliardy korun, kterou má církev získat od státu.

Věřící a duchovní si proto přejí rychlý návrat vladyky Kryštofa zpět do funkce pražského arcibiskupa a metropolity Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku!!!

Roman Wimmer