11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Výzva arcibiskupovi Jurajovi

Výzva arcibiskupovi Jurajovi

Vaše vysokopřeosvícenosti arcibiskupe Juraji, alias pane Jiří Stránský, magistře anglistiky, amerikanistiky a turkologie,

Pravoslavní křesťané českých zemí a Slovenska Vás veřejně vyzývají, abyste dokázal, že jste opravdu byl minulý týden pozván na oslavy 1700 Milánského ediktu do Srbska a Černé Hory a že jste tam skutečně měl osobní jednání s nejvyššími představiteli církve "vrátane patriarchov konštatinopolského a moskevského" o budoucnosti naší církve, jak se chvástáte na svém eparchiálním webu. Určitě máte od citovaných patriarchů písemné pozvání a společnou fotografii ze zasedání.

Dále touto výzvou žádáme, abyste vysvětlil, proč bráníte návštěvě zástupců ekumenického patriarchátu na zasedání Posvátné Synody před sobotními volbami? Takový přítel patriarchy Bartoloměje, za kterého se považujete, by tu misi na pomoc krize naší církve měl vítat. Čeho se bojíte?

Pokud před božím lidem nic nevysvětlíte anebo se za svoje výmysly neospravedlníte, zvažte svůj odchod z funkce jako pokání za všechno, co jste nám učinil spolu s přáteli Markem, Jáchymem a také Jaroslavem a už si v zahraničí nikdy nehrajte na hlavu církve, kterou nejste a nebudete.

Miroslav Neumaier
jednatel asociace