11162018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství K Jáchymově neuvěřitelně drzém otevřeném dopise svému pastýři vladykovi Simeonovi

K Jáchymově neuvěřitelně drzém otevřeném dopise svému pastýři vladykovi Simeonovi

Asi není náhoda, že Šuvarští otáleli se zveřejněním druhého pastýřského listu vladyky Simeona na oficiálním webu církve, který soukromě vlastní, dokud nebyl tento Jáchymův dopis napsán. Jáchymův dopis je dlouhý, ale odpověď na něj je krátká, protože pravda na rozdíl od lži nepotřebuje složité a dlouhé řeči:

1. Snaživý vladyka Jáchym poté, co pomohl z Posvátné Synody vyštvat vladyku Kryštofa, tak teď vyštvává vladyku Simeona. Určitě ho stejně jako vladyku Kryštofa na nejbližším synodu požádá, aby pro blaho církve z funkce odstoupil, že to tak bude lepší. Má v takovém přemlouvání praxi. Zatím svého vladyku jen uráží, že byl jmenován jen z úcty k vysokému věku, a že správně měl být metropolitním administrátorem vladyka Rastislav. Vladyko Rastislave, další oblíbenče zlikvidovaného vladyky Kryštofa, jak se k tomu postavíš? Budeš zbaběle mlčet jako dosud a nebo konečně vypotíš nějaké prohlášení?

2. Jáchymovi se podařil hrdinný čin. Posilněn návštěvou vladyky Ilariona v luxusním pražském hotelu Savoy začal poučovat naši Matku Cařihradskou Církev, že špatně napsali Tomos, protože oni vůbec nerozumí, jak to v naší místní pravoslavné církvi chodí. Takže milý vladyko Jáchyme, která církev se podle tebe odchyluje od Svatého Pravoslaví, asi ta konstantinopolská, když jsi tak moudrý, že? Měl bys co nejdříve letět na ekumenický patriarchát a zachránit představitele světového pravoslaví od hříchu heterodoxie. Vladyka Hillarion ti určitě poradí a pomůže, v Istanbulu mají také moc pěkné a drahé hotely.

3. Z ústavy naší církve si vladyka Jáchym dělá zlaté tele, ale jen když se to jeho kamarádům hodí. Proč se Jáchyme bojíš eparchiálního shromáždění a svolání rady? Bojíš se jiných kandidátů? Chceš bez účasti Božího Lidu vyštvat vladyku Simeona ze Synody, kterého už stejně jako svého nadřízeného a jako metropolitního správce neuznáváš, a potom opět bez účasti Božího Lidu chceš jmenovat pražského arcibiskupa bez voleb? Nebo ten otevřený dopis čteme špatně?

4. Dokonce podprůměrně inteligentní člověk rozumí, že Juraj byl zvolen arcibiskupem dříve, než se objevily dokumenty o jeho nekanonickém chování, takže bys to měl vědět i ty. Právě proto by se mělo vše objasnit a vyšetřit a nenechat Juraje na Synodě hlasovat o sobě samotném, že je všechno v pořádku. Proč Jáchyme nechceš, aby se k té homosexualitě vyjádřila místní obec v Michalovcích? Jestli chceš pro naši církev udělat něco užitečného, otevři ta obvinění a postarej se o jejich prošetření a vyvození důsledků. A stejně tak to prosím učiň s obviněními na vladyku Kryštofa, která vám jen posloužila k té vaší špíně. Přesně jak píšeš ve svém dopise o Jurajovi, tak učiň i s Kryštofem: Ať se všechno poctivě a otevřeně prošetří. Když se obvinění prokážou, není kanonicky způsobilý, když se neprokáží, je kanonicky způsobilý. Takže Juraj by mohl zůstat arcibiskupem v Michalovcích a Kryštofu by zpátky náležely jeho funkce, ze kterých jste ho bez soudu vyštvali.

5. Nápad zjednodušenou volbou doplňovat Posvátnou Synodu o vikáře a různé "dobře prověřené osoby" s právem hlasovat je ohromný právní paskvil. Omlouvá tě jen to, že žádné právnické ani církevní vzdělání nemáš. Není totiž možné, aby se do jakéhokoliv řídícího orgánu dostávali členové různým způsobem ale se stejně silným právem hlasovat - jedni složitou volbou na veřejném shromáždění před Božím Lidem a druzí jen souhlasem od svých již dříve zvolených přátel. Synoda je nástrojem pro Boží Lid v Církvi a ne samovládce nad Božím Lidem. Jáchyme, kdyby se vše dodržovalo, tak ty jako pouhý vikář členem Posvátné Synody nejsi a nekonal bys, jak jsi konal a nehlasoval bys, jak jsi hlasoval, takže by dnes žádná krize nemusela být.
Stále ještě vladyko Jáchyme, nehraj si na svatého muže a ředitele zeměkoule a zpytuj svoje svědomí. Moc je droga, vrať se zpátky být člověkem. Věříš v Boha?

Jáchym ANAXIOS, Juraj ANAXIOS, Rastislav ANAXIOS

a k tomu spolu s Krupicou, Milkem, Jarolímem a Šuvarským na vás křesťanská láska a odpuštění pro vaše poničené duše. Seberte se prosím všech sedm ničitelů spolu někam ne do luxusního hotelu ale do prostého monastýru, protože jste toho "pro dobré jméno československého pravoslaví" narobili už dost. Bude vám tam dobře a nám bez vás bude taky dobře, protože nás už nebudete pást.

To ti veřejně píšeme my všichni, kteří se drží Svatého Pravoslaví a kteří nechtějí za vaše soukromé nízké zájmy bojovat s celým světem a proti Kristu.

Z redakční pošty