po10232017

Last update09:26:55 PM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Věřící si přejí vyšetření všech přestupků synodu!

Věřící si přejí vyšetření všech přestupků synodu!

Vážený vladyko Simeone,

předně Vás srdečně zdravím a chválím za váš postoj v církvi, podporujeme Vás.

Mátuška Šuvarská mi napsala, že církev se musí očistit a uzdravit, toto samé vypisuje Jáchym (už pro mě není biskupem) od lží, smilstva a rozvracení. Tím vším jak je známo míří na vladyku Kryštofa, ale za celou dlouhou dobu jeho působení a práce v církvi jsem neslyšela o "jeho známé pravdě o životě" jak mi napsala m. Šuvarská.

Nikdy jsem neslyšela, že by ho naháněly ženské kvůli nějakým alimentům a na pomoc si volaly zaměstnavatele nebo policii jak se to běžně děje v životě, když se ženy s dětmi nemohou dovolat práva, když se otcové nehlásí k rodinám. Pokud vím nic takového se nepotvrdilo ani nedokázalo.

Naopak jsou tady další závažná obvinění na další mladé biskupy a to se neřeší, stále si omílají dokola: vydržme ještě, Bůh je s námi, církev se s naší a Boží pomocí uzdraví atd... Neuzdraví, dokud se všechno neprojedná a nevyřeší se všechna vznesená obvinění i na další osoby. Nejde špinit veřejně před celým národem, když nic z obvinění nedokázali, mají se omluvit jemu a i lidem, protože nás věřící tyto události velkou silou zasáhly.

Včera jsem četla na slovenském webu, že chystají sněm a dokonce už i schválili program ve kterém je pouze zvolení metropolity a nic jiného. Vladyko jak si to slovenští církevní představitelé představují? Když už začali mladí biskupové ( i ti jejich) moráně kárat a trestat ( psali, že emeritnímu vladykovi ponechali plat což není pravda, ptala jsem se má plat jako poslední žalmista) musí být sami na vysoké morální úrovni a jak se ukazuje nejsou.

Jsou vznesena obvinění na jejich morání život a všichni to už víme a chceme, aby se potvrdila a nebo vyvrátila, jinak nebude v církvi úcta ani klid, jak jistě chápete. Je v zájmu církve a jejího "očistění a ozdravění " všechna tyto obvinění řešit na sněmu a nebo jiným přijatelným způsobem pro všechny . Není to lehké ani snadné s tím vším měli mladí biskupové počítat, když na jaře tohoto roku tuto "akci" spouštěli.

Došlo to tak daleko, že není jiné cesty.

Vladyko vydržte!!!

Přeji Vám pevné zdraví a pevný a tvrdý kořen vašeho života nech je zárukou záchrany naší pravoslavné církve, tak by si to určitě přál i můj strýc, svatý mučedník Gorazd.

Vaše

R. G. Prachařová