po10232017

Last update09:26:55 PM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Tragická fraška na Slovensku. Sněm byl neplatný! Rostislav není novým metropolitou! Jáchym není pražským arcibiskupem! Naše církev čeká na svolání mezinárodního Synodu! Věřící stojí na straně vladyky Simeona - jediného právoplatného biskupa!!!

Tragická fraška na Slovensku. Sněm byl neplatný! Rostislav není novým metropolitou! Jáchym není pražským arcibiskupem! Naše církev čeká na svolání mezinárodního Synodu! Věřící stojí na straně vladyky Simeona - jediného právoplatného biskupa!!!

Dopis arcibiskupa Simeona jeho Všesvatosti patriarchovi Bartolomějovi v českém jazyce:

His All-Holiness BARTHOLOMEW
Archibishop of Constantinopole-New Rome and Ecumenical Patriarch
Rum Patrikhanesi 342 20
Fener-Halic
Istanbul TURKEY

V Praze dne 10. ledna 2014

Vaše Všesvatosti milovaný vladyko Bartoloměji,

s pocitem veliké vděčnosti jsem přijal Váš osobní list ve kterém vyjadřujete podporu mé nepatrnosti, tím, že mne uznáváte za jedinou kanonickou a svrchovanou hlavu Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku a zároveň prohlašujete za nekanonické arcibiskupa Rastislava a arcibiskupa Juraje. Byl jsem stejně jako Vaši delegáti otřesen přítomností ruských biskupů, které jsem nepozval a kteří se dostavili na pozvání ostatních biskupů o čemž jsem nevěděl, takže se dostavili bez mého souhlasu a vědomí.

Odmítl jsem také zvláštním dopisem adresovaným všem věřícím mimořádný místní sněm, který svolal vladyka Rastislav na 11.ledna 2014, bez mého vědomí a požehnání, aby na něm byl zvolen metropolitou aniž byl předtím řádně zvolen pražský arcibiskup. I o tomto sněmu jsem ohlásil, že je nekanonický a v rozporu s naší ústavou a že se jeho svolání příčí i Vašemu uznání. I přesto byl tento k rozkolu naší církve směřující sněm svolán. Že je tento sněm nekanonický, neústavní a tedy neplatný dávám na vědomí nejen našim věřícím ale i všem bratrským hlavám pravoslavných církví.

Děkuji Bohu za Vaši lásku, porozumění i přízeň i za další činy, kterými Vaše Všesvatost pomáhá naší zkoušené církvi a ochraňuje s mateřskou láskou její mír a jednotu. Prosím abyste nás zachoval pod svou laskavou ochranou a v náručí svých přímluv.

Očekávám vámi přislíbené svolání mezinárodního Synodu, který věřím nám dá okusit soucit, pomoc i lásku i ostatních bratrských církví, po čemž toužíme a o jehož svolání vás z celého srdce tímto žádám.

V hluboké úctě Váš nehodný modlitebník a spoluslužebník
+ Simeon

Arcibiskup olomoucko-brněnský Locum tenens
metropolitního trůnu pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku