po06252018

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Rozhodnutí z Fanaru: Světové pravoslavné církve stále uznávají vladyku Simeona jako metropolitního správce naší církve a považují naši místní církev bez kanonicky zvolené hlavy.

Rozhodnutí z Fanaru: Světové pravoslavné církve stále uznávají vladyku Simeona jako metropolitního správce naší církve a považují naši místní církev bez kanonicky zvolené hlavy.

Fanar, 9.3.2014

Jednotu světového pravoslaví komplikují dvě vážná témata: naše místní církev a Katar

Závěrečné komuniké všech pravoslavných církví z dnešního shromáždění v Cařihradu podepsaly všechny pravoslavné církve včetně Ruské církve kromě dvou církví. Nepodepsala církev Antiochijská a z důvodu nepřítomnosti také naše místní pravoslavná církev. Zdroj zde.

Podle zprávy serveru ROMFEA dnes jednotu světového pravoslaví komplikují dva vážné problémy. Prvním problémem je spor o církevní obec v Kataru, na kterou si činí nárok Jeruzalémská i Antiochijská církev.

Druhým problémem je naše místní pravoslavná církev. Pravoslavný svět neuznává volbu vladyky Rastislava metropolitou. Proto většina světových pravoslavných církví stále uznává vladyku Simeona jako metropolitního správce naší církve a považuje naši místní církev stále bez kanonicky zvolené hlavy.

Problém naší církve byl intenzívně diskutován také mimo oficiální program jednání se závěrem, že otázka Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku zůstává nedořešená a nelze v brzké době očekávat nějaké přijatelné řešení pro obě strany sporu, tedy ty, kteří požadují uznat volbu metropolity Rastislava a ty, kteří jeho lednovou volbu považují za nekanonickou kvůli událostem, které volbě předcházely.

Podle osobních sdělení přítomných hlav pravoslavných církví vladyka Simeon plánuje přijet osobně na Ekumenický patriarchát předložit návrh konečného řešení.

Více čtěte zde: Světové pravoslavné církve neuznávají naše samozvané biskupy Jáchyma a Rostislava