po10232017

Last update09:26:55 PM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Oznámení Pozvánky Archaion kallos - 3. ročník festivalu pravoslavné hudby

Archaion kallos - 3. ročník festivalu pravoslavné hudby

Archaion kallos - 3. ročník festivalu pravoslavné hudby

Archaion kallos - 3. ročník festivalu pravoslavné hudby

Datum : 08.10.2012
Čas konání : 19:30 hod.

Milí přátelé,
srdečně Vás zveme na třetí ročník festivalu pravoslavné hudby Archaion kallos. Program najdete zde

Těšíme se, že se uvidíme na některém z koncertů !

Anna a Marios Christou

Všechny koncerty se konají od 19:30 hod. v chrámu sv. Cyrila a Metoděje, Resslova 9a, Praha 2. Bohoslužba 7. 10. se koná tamtéž od 9:30 hod.

Sdružení Filokallia Vás zve také letos do katedrálního chrámu sv. Cyrila a Metoděje na krásné duchovní a hudební zážitky v rámci mezinárodního festivalu pravoslavné hudby „Archaion Kallos" 2012.
Řecký výraz archaion kallos znamená doslova „starobylá krása", ovšem v pojmosloví svatých otců východní křesťanské církve archaion kallos znamená „archetypální" neboli „původní krásu", tedy krásu, kterou spatřil člověk v ráji a kterou sám po stvoření měl. Sdružení Filokallia (jehož název pocházející z řečtiny znamená „milovat krásu") nazvalo takto první a jediný festival pravoslavné hudby v Praze, protože vnímá každý „počin" v duchovní hudbě, ať už komponování nebo interpretaci, jako jakési hledání, vědomé či nevědomé, této původní „prakrásy", tj. archaion kallos. Těšíme se na Vás a věříme, že také letošní ročník našeho festivalu bude dalším krokem, jenž nás společně přiblíží k archaion kallos.